Sesja w plenerze

Dawniej zwyczaj sesji poślubnej realizowany był w studio fotograficznym, zaraz po kościelnych zaślubinach. Pamiętacie te czasy, gdy goście oczekiwali pod restauracją na Parę Młodą, która przyjedzie od fotografa? Dzisiaj sesje tego typu wyglądają zupełnie inaczej i są najczęściej planowane w naturalnych warunkach, jakim jest plener.

Naturalna sesja ślubna

sesja ślubna w plenerzeChociaż często ostatnio przedstawiana jest nam sesja ślubna w plenerze, nie każda z nich jest tak naturalna, jak moglibyśmy tego oczekiwać. Dzieje się tak w szczególności w przypadku, gdy fotograf wymusza na parze sztuczne pozy, które niewiele mają wspólnego z normalnym zachowaniem. Jak uniknąć tego rodzaju zdjęć? Po pierwsze, fotografa, który zapewni nam oprawę podczas uroczystości i po niej, szukamy, weryfikując jego dotychczasowe prace. Oczywiście, możemy i powinniśmy kierować się poleceniem kogoś z tej branży przez osobę nam znajomą, ale nie powinniśmy brać tej osoby w ciemno. Każdy ma różne gusta i może się okazać, że określenie „naturalne zdjęcia” rozumiemy zupełnie inaczej niż nasz znajomy. Na szczęście, dzisiaj dominująca większość fotografów dysponuje stronami internetowymi, na których zamieszcza próbki swoich prac. Patrząc po zdjęciach z przygotowań, uroczystości i ostatecznie z sesji, możemy określić, czy zdjęcia te są pozowane, czy też fotograf bazuje na naturalnym kontakcie Młodej Pary z obiektywem. Pamiętajmy też, że warto porozmawiać z fotografem na temat oczekiwań odnośnie do naszej sesji ślubnej i wspólnie ustalić najlepszy wybór.

W porozumieniu z fotografem ustalmy więc, gdzie powinna odbyć się sesja, w jakich okolicznościach. A przede wszystkim, jakich ujęć byśmy oczekiwali po naszych zdjęciach, jaka jest nasza wizja tej sesji. Dobry fotograf, podobnie jak zaufana fryzjerka, weźmie to wszystko pod uwagę i wypracuje z wami najlepszy kompromis.