Zalety folii stretchowej

Zalety folii stretchowej

Przesyłki w czasie transportu są bardzo narażone na uszkodzenia natury mechanicznej. Jeżeli taka przesyłka nie zostanie odpowiednio zabezpieczona, jej zawartość może ulec trwałemu zagubieniu lub uszkodzeniu. Dlatego też do zabezpieczania przesyłek warto wykorzystywać na przykład specjalne folie.

Zastosowanie folii stretch

folie stretch od producentaNajprostszym i najczęściej wybieranym sposobem na przygotowanie towaru do transportu jest rozmieszczenie go na palecie. Szczególnie ten sposób jest wybierany w przypadku wysyłki dużych partii towarów, na przykład materiałów budowlanych. Oczywiście tak przygotowany do wysyłki towar wymaga dodatkowego zabezpieczenia, aby w czasie transportu nie spadł z palety. W tym celu najczęściej są wykorzystywane folie stretch od producenta. Folie stretch to składające się z kilku warstw folii poliuretanowej niezwykle wytrzymałe materiały, które są najczęściej wykorzystywane do zabezpieczania zgromadzonego na palecie towaru. Przy pomocy takich folii wystarczy owinąć znajdujący się na palecie towar, aby był on zabezpieczony przed spadnięciem z palety, uszkodzeniem lub zgubieniem. Folie tego typu nadają się zarówno do pakowania na specjalnych maszynach, jak i do pakowania ręcznego. Występują one w kilku odmianach, zarówno bezbarwnej, jak i nieprzeźroczystej. Dużą zaletą tego typu folii jest fakt, że przygotowanie przy ich pomocy towaru do wysyłki trwa bardzo krótką chwilę, co jest szczególnie ważne przy ograniczonej ilości czasu na magazynach. Dodatkowo taka folia jest wysoce odporna na próby rozdarcia czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Każda przesyłka przed wyruszeniem w drogę wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Jest to niezmiernie istotne, gdyż tylko w takim przypadku będziemy mieć pewność, że zapakowany towar przetrwa drogę do naszego odbiorcy. Do zabezpieczania przesyłek można wykorzystywać na przykład specjalne folie.