Zaawansowane pompy ciepła do domu

Zaawansowane pompy ciepła do domu

Pompy ciepła są coraz częściej wykorzystywane w prywatnych domach, ale również w wielu obiektach użytkowych, gdyż są doskonałą metodą na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców energii cieplnej. Mogą również być źródłem ogrzewania w tych domach, do których nie można podciągnąć regularnego ciągu ciepłowniczego.

Najnowocześniejsze warianty pomp ciepła

pompa ciepła powietrze woda mazowieckieDo niedawna dostępne były trzy rodzaje pomp ciepła, mające odmienną zasadę działania i konstrukcję. Kilka miesięcy temu pojawiły się jednak pompy łączące w sobie funkcje dwóch rodzajów pomp w jednym urządzeniu, a już w niedługim czasie po wejściu do sprzedaży zyskały ogromną popularność, zwłaszcza wśród właścicieli dużych obiektów użytkowych i przemysłowych. Bodaj najpopularniejszym urządzeniem hybrydowym stała się pompa ciepła powietrze woda Mazowieckie ma najwięcej domów i obiektów, w których takie pompy zostały zamontowane. Wszystkie pompy tego rodzaju, podobnie jak pompy wodne, muszą być podłączone do zbiornika wodnego by pracować, aczkolwiek pobierają również energię cieplną z powietrza. Obydwa źródła ciepła wyrównują pracę w momencie gdy warunki ich pracy są optymalne, i pozwalają na ciągłą dostawę energii cieplnej do domu czy obiektu w dowolnych warunkach atmosferycznych. Owe pompy są jednymi z najbardziej skutecznych źródeł ciepła, i mogą być wykorzystane nie tylko do zasilania ogrzewania pomieszczeń, ale również do użycia w ciągu wodnym, jako źródło ciepłej wody w budynku.

Należą jednak do dość skomplikowanych urządzeń, a do ich montażu oczywiście potrzebny jest zbiornik wodny o odpowiednio dużych rozmiarach by pompy mogły pobierać z niego ciepło. Po zamontowaniu w optymalnym miejscu, hybrydowe pompy są najczęściej o wiele wydajniejsze niż konwencjonalne rodzaje pomp ciepła.