Wybór pędzli do makijażu

Wybór pędzli do makijażu

Wykonywanie makijażu za pomocą dołączonych do cieni aplikatorów stało się już przestarzałe i mało kto z nich korzysta. Wszyscy wiemy, że dobrej jakości makijaż zapewnią nam przede wszystkim odpowiednie pędzle, a że ich dostępność jest obecnie ogromna, to mamy w czym wybierać.

Jaki pędzel do makijażu kupić?

pędzle do makijażuJeszcze kilka lat temu większość z nas nakładała cienie na powieki za pomocą aplikatorów dołączonych do produktu. Efekt nie zawsze był taki, jakbyśmy sobie wymarzyły niemniej na rynku nie było takiej dużej dostępności profesjonalnych pędzi. Te pojawiły się stosunkowo niedawno wraz z coraz większą popularnością blogów beauty na których dziewczyny wykorzystywały właśnie pędzle do makijażu, a rezultaty ich użycia były naprawdę niesamowite. Cienie przepięknie się blendowały, a słynne smoke eyes wydawało się nagle banalne do zrobienia. Często blogerki urodowe używają do swojej pracy mnóstwo takich pędzli, ale jeżeli jesteś osobą początkującą lub nie zamierzasz bawić się w makeupy podchodzące wręcz pod charakteryzację nie musisz od razu kupować całych zestawów ponieważ wystarczy kilka podstawowych sztuk. Cienki i skośny pędzelek będzie rewelacyjnym wyborem do brwi, ale także do mocniej zaznaczonej kreski pod okiem lub stworzenia jaskółki o miękkim konturze przy pomocy kredki do oczu lub cieni. Płaski pędzel przyda się zarówno do nakładania korektora, jak i aplikacji cieni. Z kolei mały puchaty pędzelek do ich blendowania. Oczywiście warto również kupić większy, puchaty pędzel do aplikacji pudru, bronzera i różu.

Jak widać do stworzenia dziennego lub imprezowego makijażu wcale nie potrzebujemy na początek dużej ilości pędzli. Niezbędne pędzle do makeupu możemy znaleźć w drogeriach lub oczywiście w internecie, gdzie mamy większy wybór pod względem marek oraz szybszy dostęp do opinii klientek. Pamiętajmy, że pędzle do makeupu występują w dwóch wariantach: o włosiu naturalnym oraz syntetycznym. To drugie jest szczególnie polecane osobom cierpiącym na uczulenia.

Close Menu