Tworzenie haftu komputerowego

Tworzenie haftu komputerowego

Zdobienie tkanin ma bardzo bogatą historię w branży odzieżowej. Jeszcze w nie tak odległych czasach było bardzo powszechne, a uczono go nawet w szkołach. Jednak ręczne wyszywanie bywa strasznie męczące i czasochłonne, a w dobie komputeryzacji wielu dziedzin życia można sobie wiele rzeczy ułatwić?

Jak powstają hafty komputerowe?

haft komputerowyJest to technika obecnie powszechnie stosowana. Popularny haft komputerowy wywodzi się z haftu ręcznego i jest jego idealnym ulepszeniem. O ile kiedyś był wykonywany wyłącznie ręcznie, od wielu już lat w jego wykonywaniu pomagają maszyny. Przekłada się to na szybkość produkcji, a wszystko można zrobić naprawdę o wiele szybciej. Jego powstawanie zaczyna się od pliku graficznego z konkretnym wzorem i jego przemiany w plik wektorowy. Jeśli nie posiadamy gotowego wzoru, na pewno ktoś go dla nas stworzy. Firmy posiadają grafików, którzy są w stanie spełniać wizje klientów. Kiedy wszystko jest już przygotowane z tego pliku zaczyna się znakowanie odzieży. Wszystko skonstruowane jest w tak precyzyjny sposób, że mamy absolutną pewność, że ostateczny wzór na ubraniu będzie taki sam jak z pliku, z którego powstanie. Haft taki może być zastosowany praktycznie na każdym ubraniu. Korzysta się z niego tworząc bluzy, czapki, koszulki, ale również różne dodatki takie jak np. torby, na których także można haft umieścić. Warto pamiętać, że tak umieszczony na materiale haft jest bardzo odporny i istnieje małe ryzyko jego zniszczenia. Jest odporny na ścieranie i inne czynniki zewnętrzne.

Jak widać jest to metoda bardzo nowoczesna, choć wywodzi się od haftowania ręcznego. Taką metodą niezwykle przyśpieszamy pracę, a klient szybciej cieszy się z gotowych strojów. Ogromnym atutem jest możliwość umieszczenia go na większości dostępnych obecnie materiałów. 

Close Menu