Systemy pozycjonowania maszyn budowlanych

Systemy pozycjonowania maszyn budowlanych

Na dużych budowach prowadzenie floty pojazdów jest niezwykle ważnym aspektem realizacji. Duża ich liczba często wymaga działań na szeroką skalę, aby można było logistycznie dograć pracę wszystkich urządzeń. Dzięki nowoczesnym systemom GPS praca z taką ilością sprzętu nie sprawia problemu.

Nadajniki GPS w pozycjonowaniu maszyn budowlanych

pozycjonowanie maszyn budowlanychNowoczesne sytemu potrafią śledzić w czasie rzeczywistym pracę urządzeń, a dzięki wykorzystaniu nadajników satelitarnych i systemów GPS można na bieżąco monitorować ich położenie. Samo pozycjonowanie maszyn budowlanych nie jest procesem zbyt skomplikowanym, ale jego zastosowanie przynosi wymierne efekty dla wszystkich jego użytkowników. Dzięki wbudowanym systemom informatycznym, osoba zajmująca się nadzorem może stale śledzić zarówno położenie maszyn na budowie jak i monitorować parametry ich pracy. W zależności od zastosowanych urządzeń oprócz pozycji można również śledzić takie dane jak zużycie paliwa, ilość przepracowanych motogodzin czy poruszeń łyżką na przykład koparki. Wiele systemów oferuje również dobre sposoby komunikacji z operatorem, które pozwalają na przekazywanie mu poleceń i instrukcji, nawet w formie zbiorowej. Za pomocą jednego kliknięcia na monitorze śledzącym możemy wysłać wszystkie koparki do wykopu jakiegoś miejsca i to bez konieczności wydawania polecenia każdemu operatorowi z osobno. Możliwość śledzenia pozycji jest również istotna dla maszyn transportowych, dzięki temu można na bieżąco śledzić ich trasę i w razie konieczności ją optymalizować.

Współczesne systemy pozycjonowania pozwalają na wiele więcej możliwości. Jedną z nich jest ustawienie wysokości kopania koparek za pomocą specjalnego systemu niwelacyjnego zintegrowanego z kabiną. Możliwości są oczywiście o wiele większe, wystarczy tylko wykorzystać istniejące rozwiązania i technologie.

Close Menu