Soki tłoczone 100% naturalne

Soki tłoczone 100% naturalne

Soki owocowe to doskonała przekąska dla wszystkich zabieganych osób, które cenią sobie zdrowe i smaczne produkty. Na co jednak warto zwrócić uwagę wybierając sok, by nie był on tylko mieszanką cukru i wody? Najważniejsze to odróżnić sok naturalny z owoców od napoju i nektaru, które – choć podobne w smaku – znacznie różnią się składem oraz konsystencją… 

Jaki sok wybrać, by zachować zdrowie?

soki tłoczone cenaPrzede wszystkim należy sięgać po te soki, które nie mają polepszaczy smaku, konserwantów i zbędnego dodatku cukru – sam owoc powinien być na tyle słodki, bo zaspokoić nasze konsumenckie potrzeby. Jeśli są to soki tłoczone cena zwykle idzie w parze z jakością – 100% naturalnego ekstraktu owocowego nie kosztuje majątek aczkolwiek będzie to sok stosunkowo droższy od zwykłego zawierającego konserwanty. Jednakże warto postawić przede wszystkim na zdrowie i właśnie po taki sięgnąć. Napój to już mieszanka wody, soku i dodatków – oczywiście walory smakowe nie będą odbiegały znacznie od dobrego soku czy musu o naturalniejszym składzie, ale ten finalnie może pozostawić nieco więcej do życzenia… Wśród tego typu produktów znajdą się również nektary – te są zwykle najsłodsze, o wysokim indeksie glikemicznym i muszą uważać na niego diabetycy, a także osoby dbające o linię. Sok tłoczony będzie najzdrowszą alternatywą – stoi on najbliżej natury i smakuje jak owoc prosto z drzewa, a właśnie o ten prawdziwy aromat chodzi każdemu pijącemu, który nie ma czasu by sięgnąć po jabłko lub pomarańczę.

Owocowa przekąska w płynie dobrze zrekompensuje codzienną dawkę witamin i minerałów, a my zaspokoimy potrzebę na coś zdrowego zapewniając sobie przynajmniej jedną zalecaną porcję owoców na dobę. Na rynku można nabyć napoje w większych ekonomicznych opakowaniach, które zadowolą dużą rodzinę, a nie ma nic cenniejszego niż podarować najbliższym zdrową i dobry smak w jednym.