Skuteczna regeneracja skóry

Skuteczna regeneracja skóry

Kobiety w wielu dwudziestu lat mają gładką i elastyczną skórę, której nie potrzeba wiele pomagać. Najważniejsze jest nawilżanie, dzięki któremu cera wygląda młodo i zdrowo. Im jest się starszym, tym skóra jest w gorszej kondycji i trzeba jej pomagać w regeneracji.

Jak działają kremy regenerujące?

regenerujący krem przeciwzmarszczkowy na nocKażda kobieta posiada w łazience przynajmniej kilka kremów do pielęgnacji cery. Jedne są codziennego użytku, a inne jedynie na noc. Są jeszcze takie, które zabieramy ze sobą na wakacje, bo posiadają wysokie filtry przeciwsłoneczne. Kremy są podstawą skutecznej pielęgnacji, zaraz po oczyszczaniu i złuszczaniu. Na dzień, najlepiej się sprawdzają kosmetyki o lekkiej konsystencji, która szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Taki krem doskonale się nadaje jako baza pod makijaż, gdyż nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Jeżeli nasza cera jest pokryta zmarszczkami, to drugim kremem najlepszy będzie regenerujący krem przeciwzmarszczkowy na noc. Ma ona znacznie więcej składników odżywczych i regenerujących, które powodują, że ma on znacznie cięższą konsystencję. Warto nakładać go na całą twarz w nieco większej ilości niż w ciągu dnia, ponieważ będzie szybciej i skuteczniej regenerował naszą skórę. Ma on silne działanie naprawcze, czyli wyrównuje powierzchnię skóry, wypełnia płytkie zmarszczki i likwiduje niewielkie przebarwienia. Najczęściej ma w swoim składzie kwas hialuronowy, który posiada silne działanie wiążące wodę w głębszych warstwach skóry oraz kolagen, który działa wypełniająco na zmarszczki.

Większość kosmetyków do stosowania na noc jest w postaci gęstych kremów, które są sprzedawane w niewielkich słoiczkach. Warto zwracać uwagę na skład kremów stosowanych do twarzy, bo od niego zależy jakość i bezpieczeństwo stosowania danego kosmetyku.