Problematyczne kolki i rady na nie

Problematyczne kolki i rady na nie

Gdy nasze dziecko ma problemy z kolkami musimy zrobić wszystko, aby im zapobiec, a także złagodzić już te występujące. To bardzo ważne, gdyż dla noworodka jest to zjawisko bolesne i niezrozumiałe, a my jako rodzice mamy obowiązek pomóc naszemu malcowi. W jaki sposób możemy zaradzić na kolki u naszego niemowlaka?

Domowe rady na kolkę u dziecka

co jest dobre na bolesne kolki dla noworodkaKiedy od czasu do czasu występuje kolka to nie martwimy się aż tak bardzo. Jednak, gdy przypadają one na czas po każdym posiłku powinniśmy zastanowić się nad tym co jest nie tak. Może butelka ma zły smoczek, który podaje naszemu dziecku dużo powietrza albo dziecko trzymamy w złej pozycji. Czasami też nie dopilnujemy, aby malec odbił po jedzeniu. Warto na to zwracać uwagę. Jeśli jednak dalej kolki występują to pewnie zastanawiamy się co jest dobre na bolesne kolki dla noworodka. Przede wszystkim wyciszenie i bliskość rodzica. Przytulmy dziecko do swojej piersi i chodźmy z nim, bujajmy się delikatnie na boki. Możemy również skorzystać z termoforu, ciepłego kompresu albo przygotować ciepłą kąpiel. Idealnym pomysłem jest też masowanie brzucha albo pleców zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdy maluch leży. Warto też spróbować podkurczania jego nóg do klatki piersiowej. Gdy te metody zawiodą możemy podać dziecku specjalne krople na kolkę, które powinniśmy mieć przygotowane w domu na awaryjne sytuacje. W ten sposób szybko ulżymy niemowlakowi.

Aby ulżyć dziecku w jego cierpieniach w związku z problemem kolki to musimy reagować szybko. Liczy się spokój, wspólnie spędzony czas pozbawiony bodźców dźwiękowych i świetlnych, a także ciepło. Gdy domowe metody zawiodą podajmy noworodkowi krople z apteki na tą przypadłość, aby jak najszybciej mu ulżyć, ponieważ w tej chwili bardzo cierpli na ból brzucha.