Popularne kamery przemysłowe

Popularne kamery przemysłowe

Nasz kraj uchodzi za jeden z bezpieczniejszych krajów europejskich. Dość rzadko słyszy się u nas o włamaniach, rozbojach czy dużych kradzieżach. Niemniej jednak głosi stare polskie przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony”. W związku z tym warto inwestować w różne nowoczesne rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. 

Nowoczesne kamery dla firm

kamery ipNie da się ukryć, że najpopularniejszym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w firmach jest zamontowanie tam profesjonalnego systemu monitoringu. System ten już samą swoją obecnością jest bardzo skutecznych. Kamery wiszące na elewacjach potrafią zniechęcić wielu włamywaczy, którzy boją się tego, że zostaną rozpoznani. Obecnie absolutnym hitem sprzedażowym w branży monitoringu są kamery IP. Już po samej nazwie wiele osób się zapewne domyśla, że kamera taka ma coś wspólnego z siecią komputerową. Otóż kamery te działają w oparciu o protokół internetowy IP, dzięki któremu możemy mieć zdalny dostęp do naszej kamery i całego systemu monitorującego. Kamery IP posiadają niezwykle praktyczne opcje ułatwiające kontrolowanie tego co dzieje się wokół firmy. Wiele modeli posiada bowiem wbudowany pierścień z diodami podczerwieni. Umieszczone są one wokół obiektywu i dzięki temu możliwe jest oświetlanie monitorowanego terenu. Światło to jest widoczne jednak tylko dla kamery więc potencjalny włamywacz nawet nie będzie świadomy tego, że znajduje się w miejscu bardzo dobrze oświetlonym.

Ogólnie rzecz biorąc kamery IP to nowość na rynku urządzeń stosowanych w monitoringu. Urządzenia te w sprzedaży pojawiły się stosunkowo niedawno. Z każdym rokiem te wspaniałe urządzenia są coraz bardziej udoskonalane i wszystko wskazuje na to, że mogą za jakiś czas zupełnie wyprzeć z rynku urządzenia oparte o transmisję kablową.

Close Menu