Parametry dobrego alkomatu

Parametry dobrego alkomatu

Bardzo duży współczynnik wypadków na drogach wynika z faktu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Dobrą praktyką wśród służb mundurowych jest organizowanie tak zwanych trzeźwych poranków na drogach po uroczystościach, które mogły być okazją do spożywania większej ilości alkoholu. 

Jakość, a cena dobrego alkomatu

tani dobry alkomatJeśli lubimy imprezować, jednak praca wymaga od nas dojazdów samochodem warto wejść w posiadanie alkomatu. Nawet tani dobry alkomat jest w stanie uchronić nas od mandatu wystawionego podczas kontroli drogowej. Nie tylko służby mundurowe mogą być posiadaczami alkomatów, ale również my sami możemy kontrolować stężenie alkoholu w naszym organizmie. Jest to szczególnie ważne, kiedy jesteśmy w stu procentach pewni, że całkowicie wytrzeźwieliśmy i chcemy wsiąść za kierownicę. Warto w takiej sytuacji upewnić się czy jest tak w rzeczywistości, aby nie stworzyć zagrożenia na drodze, bo jak dobrze wiemy nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Wybór alkomatów jest naprawdę szeroki, a rozpiętość cenowa jest naprawdę duża. Nie musimy jednak decydować się na te najdroższe produkty, gdyż nawet ze średniej czy z najniższej półki cenowej możemy wybrać naprawdę dobry sprzęt. Alkomat bardzo często wykorzystywany jest nie tylko wśród kierowców, ale i pracodawców którzy mają podejrzenia co do efektywności pracy. Jeśli zachowanie pracownika wskazuje na spożycie alkoholu, pracodawca ma prawo użyć urządzenia. Jest do tego wręcz zobowiązany, kiedy warunki pracy są niebezpieczne, a każdy najmniejszy błąd może kosztować kogoś życie. 

Dobre samopoczucie niekoniecznie zawsze musi oznaczać zdolność do jazdy. Polskie przepisy dopuszczają posiadanie 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nawet kilka piw podczas wieczornego meczu mogą dyskwalifikować nas do jazdy samochodem rankiem. Stwierdzić to możemy właśnie dzięki badaniu alkomatem, w którego posiadanie możemy wejść jeśli jesteśmy miłośnikami wieczornego piwa.