Najlepsze tanie świetlówki LED

Najlepsze tanie świetlówki LED

Światło LED z biegiem czasu zdobywa coraz większa popularność, wykraczając poza zastosowania przemysłowe. Wynika to z faktu jego dużej energooszczędności, więc korzystanie z niego w domu przekłada się na dużą oszczędność energii elektrycznej.

Jakie tanie świetlówki wybrać?

tania świetlówka led 18wJak wspomniałem wcześniej, z biegiem czasu różne formy oświetlenia ledowego zdobywają coraz większa popularność. Najpopularniejszą bo najtańszą formą są zaś świetlówki Led. Tania świetlówka led 18w jest do kupienia niemal w każdym markecie budowlanym lub w sklepach z akcesoriami oświetleniowymi. Dzięki sporej wydajności tego źródła światła możemy zaoszczędzić sporo zużywanej energii koniecznej na oświetlenie pomieszczeń w domu nie przepłacając. Oczywiście to, ile dana świetlówka będzie kosztowała, zależy głównie od rodzaju materiału, z która ją wykonano. Zdecydowanie najtańsze są świetlówki szklane, można je również dostać w większości sklepów. Z drugiej jednak strony, nie jest to najtrwalszy sposób oświetlenia – szkło, magazynując ciepło, może się przyczynić do wcześniejszego spalania diod led. Z drugiej jednak strony, świetlówki LED i tak są znacznie trwalsze niż inne, dotychczas używane sposoby oświetlenia domu. Warto dodać, że oficjalnie jedna świetlówka Led wystarcza nawet do 50 tys godzin ciągłej pracy. Dodatkowo, świetlówki LED nie wymagają czasu na to, żeby świecić z pełną mocą, tak jak tradycyjne „jarzeniówki” wymagające nagrzewania. Dodatkowo świetlówki LED są również mocno zróżnicowane pod względem barwy ewentualnego światła.

Wybór odpowiedniej świetlówki do domu nie jest zadaniem prostym. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy brać od uwagę cenę, barwę emitowanego światła oraz oczywiście maksymalny czas żywotności podawany przez producenta. Będzie to miało największy wpływ na poziom naszego komfortu podczas przebywania w mieszkaniu.