Miękki kocyk bambusowy

Miękki kocyk bambusowy

Wybierając produkty wchodzące w skład wyprawi dla niemowlaka, przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na ich jakość. Od niej zależy komfort i bezpieczeństwo dziecka. Z pewnością każde dziecko potrzebuje mieć jakieś okrycie, które sprawdzi się w domu i na spacerze.

Cechy charakterystyczne kocyka bambusowego

kocyk bambusowy pulpMaluchy w pierwszych miesiącach swojego życia, większość czasu spędzają w łóżeczku lub w wózku w pozycji leżącej. Z tego względu muszą mieć zapewniony odpowiednio twardy materac i pościel. Do spania najlepsza będzie bawełniana pościel składająca się z płaskiej poduszki i cienkiej kołderki, natomiast do wózka i w trakcie popołudniowej drzemki, lepiej się sprawdzi kocyk bambusowy Pulp. Jest on znacznie lepszy od bawełnianego, gdyż szybciej chłonie wodę i również pozwala skórze oddychać. Ponadto jest bardziej delikatny w dotyku i nie mechaci się podczas prania oraz włókna nie stają się szorstkie. Jest to bardzo ważne, ponieważ maluchy mają delikatną skórę, która wymaga odpowiednich tkanin. Bambus jest nietypowym materiałem, ponieważ posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, dzięki czemu można bez obaw wyjść z maluchem na spacer w słoneczny dzień. Zostały także udowodnione właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze, więc taki kocyk będzie idealny dla małych alergików. Kocyki są wykonane z dzianiny o zwięzłym splocie, który dodatkowo twory ciekawy efekt wizualny. Kocyk marki Pulp można prać tak samo jak wszystkie rzeczy dziecka, czyli w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza.

Mając do wyboru kocyk bawełniany i bambusowy, to zdecydowanie lepiej kupić ten drugi, ponieważ pomimo wyższej ceny, ma znacznie wyższą jakość. Nawet po wielu praniach pozostaje w niezmienionej formie, więc będzie służył maluchowi przez wiele lat.