Kurtyna PCV i jej zastosowanie

Kurtyna PCV i jej zastosowanie

W celu wykonania kurtyny paskowej, przesuwnej, do wykorzystania w chłodni czy mrożni stosuje się kurtyny PCV. Ich zadaniem jest tłumienie hałasu i izolacja termiczna. Ich specyficzna konstrukcja daje możliwość wykorzystania ich w miejscach podwyższonego ryzyka wystąpienia pożaru, gdyż posiada właściwości samogasnące i antyogniowe.

Budowa kurtyn PCV

kurtyna pcvNajważniejszym elementem konstrukcyjnym kurtyn PCV są pasy. Wyprofilowanie ich w kształcie łuku przy zaokrąglonych krawędziach maksymalnie zwiększa ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Kurtyna PCV zbudowana jest jeszcze z zawiesi, które służą do jej zamontowania. Każdy pojedynczy pas montowany jest przy użyciu wieszaka grzebieniowego oraz płytki mocującej, którą przytwierdza się do pasa. Warto zwrócić uwagę na prawidłowe mocowanie i dobór odpowiedniego zestawu przy zawieszaniu kurtyny. Poprawi to znacznie trwałość folii. Kurtyna PCV znajduje swoje zastosowanie w tworzeniu bram na przykład magazynowych lecz również wykorzystywana jest jako przegroda czy osłona dla maszyn. W praktyczny sposób pozwala wydzielić strefy robocze lub oddzielić stanowisko pracy – dla zachowania bezpieczeństwa (na przykład stanowiska spawalnicze). Głównie występują w przemyśle spożywczym, produkcyjnym oraz przetwórczym. Pasy kurtyny PCV odporne są nie tylko na ogień ale również na zimno, dlatego można je wykorzystywać zamiast drzwi mroźnych. Tym sposobem ogranicza się utratę zimnego i osuszonego powietrza. Nie dochodzi również do oblodzenia posadzki oraz osadzania się szronu na urządzeniach znajdujących się w mrożni.

Chcąc, aby kurtyna PCV długie lata spełniała swoje ważne funkcje należy odpowiednio o nią zadbać. Powinna być dokładnie czyszczona (nie rzadziej dwa razy w roku, roztworem wody i mydła) i właściwie przechowywana – z dala od wszelkich źródeł ciepła, wilgoci czy brudu.

Close Menu