Kreatyna – najpopularniejszy suplement?

Kreatyna – najpopularniejszy suplement?

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, żołnierzem, kulturystą czy zapalonym entuzjastą fitness, możesz podjąć dodatkowe kroki w celu poprawy wyników sportowych. Istnieje wiele rodzajów suplementów, ale nie wszystkie suplementy są tak skuteczne, jak twierdzą producenci.

Popularne suplementy dla sportowców

tani internetowy sklep z suplementamiKreatyna jest jednym z najbardziej przebadanych i stosowanych suplementów. Suplementy kreatyny są często stosowane jako synergetyk. Działają poprzez tworzenie ATP w ciele, który jest energią używaną podczas ćwiczeń. Jeśli możemy zwiększyć dostępną energię, możemy zwiększyć ilość ćwiczeń i ich intensywność. Zwykła metoda spożywania kreatyny jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy to 5-7 dni, każda osoba spożywa 20 gramów dziennie, zwana również fazą ładowania. Kolejnym etapem jest faza utrzymania, w której osoby spożywają 3 gramy dziennie przez 5 dni. Chociaż nie odnotowano żadnych spójnych działań niepożądanych, suplementy kreatyny mogą zwiększać masę ciała. Kreatyna nie tylko zwiększa zatrzymywanie wilgoci, ale także zwiększa masę mięśniową, a tym samym wagę. Uważa się, że monohydrat kreatyny jest najskuteczniejszym suplementem na rynku, który wzmacnia ćwiczenia o wysokiej intensywności, dlatego jest najczęściej badaną i stosowaną formą kreatyny. Betaina była początkowo stosowana w celu przezwyciężenia osłabienia mięśni w objawach polio. W przypadku szczepionek nie jest już potrzebny w przypadku polio, dlatego zbadano jego zdolność do poprawy sprawności fizycznej. Tani internetowy sklep z suplementami jest łatwy do znalezienia. Duża konkurencja na rynku sprawia, że zwiększa się ilość promocji i dobrych ofert.

Podczas testowania osób, które ukończyły program podnoszenia ciężarów, wykazano, że betaina zwiększa skład ciała, rozmiar ramienia, zdolność wyciskania i siłę. W połączeniu z ćwiczeniami betaina może zmniejszyć masę tłuszczową, zwiększyć beztłuszczową masę ciała i zwiększyć ogólną siłę.

Close Menu