Jak ochronić samochód przed wyciekiem oleju?

Jak ochronić samochód przed wyciekiem oleju?

 

Jeżeli zależy nam na sprawnie działającym samochodzie i oszczędności paliwa lub oleju napędowego, powinniśmy zadbać o odpowiednie uszczelnienie. Jest to szczególnie istotne w przypadku maszyn i pojazdów wyposażonych w napęd hydrauliczny lub napęd typu Diesel. Dzięki dobrej szczelności, żywotność używanego przez nas samochodu czy maszyny może być znacznie dłuższa.

Jaki pierścień gumowy do uszczelnień wybrać?

pierścienie gumowe uszczelniające wałkiUszczelnienie to główny i najważniejszy element sprawnie działających pojazdów czy maszyn wyposażonych w różnego rodzaju napęd. Z tego względu, jeżeli zależy nam na szczelności najbardziej newralgicznych miejsc naszego samochodu, warto stosować pierścienie gumowe uszczelniające wałki. Szczególnie rekomenduje się stosowanie ich do uszczelnień układów o charakterze ruchowym. Pierścień gumowy najwyższej jakości powinien być zbudowany z elementów takich jak blacha stalowa, oraz warga uszczelniająca. Połączenie tych dwóch elementów zapewnia odpowiednią szczelność całego układu. Najnowocześniejsze pierścienie uszczelniające są wyposażone często także w sprężyny. Sprężyny te, dociskając wargę uszczelniającą, zapewniają odpowiedni poziom szczelności na styku z wałkiem. W jakich pojazdach stosuje się najczęściej pierścienie uszczelniające? Przede wszystkim w samochodach osobowych, ale również i maszynach przemysłowych czy autach ciężarowych i dostawczych. W przypadku starszych typów pojazdów pierścienie gumowe powinny być produkowane na zamówienie klienta, tak aby były w pełni kompatybilne z nawet starszymi samochodami.

Właściwe uszczelnienie wszystkich elementów, które wchodzą w skład napędu hydraulicznego jest bardzo ważne, aby nie narażać się na ciągłe naprawy aut, czy wycieki paliwa czy oleju. Bardzo ważne jest więc, aby wybierać jak najskuteczniejsze metody na uszczelnienie newralgicznych miejsc samochodu.