Ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie?

Ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie?

Bardzo rzadko zdarza się, żeby w laptopie odmówił nam posłuszeństwa wyświetlacz. Zdarza się tak najczęściej w wyniku nieuwagi użytkownika. Jeśli laptop spadnie z wysokości metra na twardą powierzchnię to najpewniej dojdzie do uszkodzenia matrycy, czyli właśnie ekranu wyświetlacza. Koszt wymiany takiej matrycy zależy od kilku czynników.

Za wymianę matrycy zapłacimy od kilkuset złotych

wymiana matryc WarszawaSama wymiana ekranu w laptopie dla doświadczonych serwisantów nie stanowi najmniejszego problemu. Jest to kwestia wyjęcia modułu i zamontowania nowego. Ceny takich usług są różne i zależą przede wszystkim od marki producenta i modelu laptopa. Zależą również od tego w jakim mieście chcemy wykonać taką naprawę. Nie ma tutaj znaczenia wielkość miasta, bo wymiana matryc Warszawa nie kosztuje wcale więcej niż taka sama usługa w mniejszych miastach. Ceny za taką naprawę zaczynają się od kilkuset złotych. Na koszt wymiany ekranu w laptopie nie wpływa też zbytnio jego rozmiar. Większe matryce można wymienić za mniejsze pieniądze niż małe matryce w rozmiarach dziesięciu cali. Bo w przypadku tego rodzaju części zamiennych tańsze są te, które są bardziej typowe i częściej produkowane. A mimo wszystko najpopularniejsze laptopy to cały czas te, które mają duże kilkunastu calowe ekrany. Na cenę matrycy i koszt jej wymiany wpływ ma na pewno cena samego laptopa, w którym będziemy ekran wymieniać. Im droższy sprzęt tym droższa usługa serwisowa.

Jeśli mamy naprawdę zwyczajnego laptopa z piętnastu calowym ekranem to za wymianę matrycy zapłacimy kilkaset złotych. Przy laptopie, który kosztuje więcej niż pięć tysięcy złotych musimy się liczyć z tym, że koszty wymiany ekranu wzrosną proporcjonalnie do ceny. Z kolei w małych laptopach koszty matryc też będą trochę większe, bo są one mniej popularne.