Efektywna termoizolacja poddasza

Efektywna termoizolacja poddasza

Bez wątpienia jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszych domach są poddasza. Pełnią one bardzo ważną rolę z punkty widzenia termoizolacji. Mianowicie chodzi o to, że przez poddasze jeśli nie jest odpowiednio ocieplone może uchodzić bardzo dużo ciepła. W związku z tym warto dokładać wszelkich starań aby na poddaszu wszystko było zaizolowane tak jak należy.

Nowe metody ocieplania poddaszy

docieplenia poddaszy mazowieckieJeśli w naszym domu ogrzewamy metodą konwekcyjną to należy liczyć się z tym, że ciepło może uchodzić z pomieszczeń przez górne partie budynku. W przypadku domów jest to często poddasze, które warto by było już teraz odpowiednio zabezpieczyć. Ostatnimi czasy szczególnie często do tego zadania wykorzystywana jest pianka poliuretanowa. Jeśli chodzi o kwestię jaką są docieplenia poddaszy Mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym z łatwością znaleźć można polecane firmy zajmujące się tego typu zadaniami. Pianka poliuretanowa stosowana do docieplania to często jest to pianka o strukturze otwarto komórkowej. Oznacza to, że pianka ta jest w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną, która może w dużym stopniu wpływać na kondycję całego budynku. Niekiedy spotkać się też można z pianką o strukturze zamkniętokomórkowej, która z kolei pary wodnej już nie przepuszcza. Ten rodzaj pianki natomiast wykazuje nieco lepsze właściwości związane z zatrzymywaniem ciepła w pomieszczeniach.

Ogólnie rzecz biorąc poddasze należy naprawdę bardzo solidnie ocieplić ponieważ ma to wpływ na cały budynek. Jeśli w naszym domu posiadamy bardzo wydajny system grzewczy to przy nieodpowiedniej termoizolacji budynku może się okazać, że jego praca częściowo będzie szła na marne. W związku z tym stosując odpowiednią termoizolację budynku sprawimy, że koszty utrzymania domu spadną.