Dobra pościel dziecięca

Dobra pościel dziecięca

Dzieci śpią zdecydowanie dłużej niż dorośli i potrzebują mieć wygodne łóżko, aby się wyspać i wypocząć. Liczy się także to, w czym śpi, bo kołdra, którą się przykrywa może go uczulać, albo powodować dyskomfort ze względu na szorstki materiał.

Gdzie kupimy pościel dla dziecka?

pościel dziecięca producentKażdy z nas lubi się położyć w miękkiej i pachnącej pościeli. Dzieci tym bardziej tego potrzebują, bo spędzają w łóżku dużo więcej czasu niż dorośli. Dla najmłodszych maluchów jest dostępna pościel wykonana z bawełny i wypełniona silikonowymi kuleczkami, albo delikatną pianką, która doskonale utrzymuje ciepło. Jeżeli potrzebna nam jest dobrej jakości pościel dziecięca producent umieścił na metce wszystkie ważne informacje na temat użytych materiałów i sposobu ich czyszczenia w bezpieczny sposób. Pościel dla najmłodszych dzieci możemy prać nawet w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza, dla starszych już tylko w czterdziestu, gdyż zawierają liczne domieszki, które mogą spowodować skurczenie materiału. Pościel dla dzieci możemy być uszyta z wiskozy, lnu, albo dzianiny miękkiej w dotyku. Różnią się między sobą rozmiarem i sposobem zamknięć. Pościel może być na guziki, zatrzaski, zamek, albo otwarta. Dla maluchów najlepsza jest na zamek, gdyż guziki mogą oderwać i połknąć. Pościel dobrych producentów kupimy w sklepach z artykułami dla dzieci, albo w salonach z pościelą. Dobra gatunkowo pościel może być świetnym pomysłem na prezent, szczególnie jeżeli będzie posiada nadruk z ulubionymi bohaterami bajek.

Warto mieć kilka kompletów pościeli na zmianę i najlepiej żeby były one bawełniane. To samo dotyczy wypełnienia, cienkie i lekkie na lato, a grubsze na zimę. O ile poszwy możemy prać bez problemu w pralce, to z wypełnieniem różnie bywa, bo może być konieczna wizyta w pralni.

Close Menu