Dekoracja okien – karnisze

Dekoracja okien – karnisze

 

Niezastąpione w ciekawej aranżacji okien są firanki i zasłony. By je zamontować konieczne jest posiadanie karniszy, lub specjalnych szyn. Jednak już same karnisze mogą być nietuzinkową ozdobą wnętrza. W zależności od tego, na jaki wystrój stawiamy w urządzaniu naszego mieszkania, możemy zdecydować się na te metalowe lub drewniane.

Dla kogo pojedyncze karnisze?

karnisze metalowe pojedynczeKarnisze możemy zamówić w wersji pojedynczej, lub podwójnej. Na mniejszych metrażach, gdzie oszczędzamy miejsce wszędzie tam, gdzie się da i trzymamy się minimalistycznego wystroju – najlepiej zdecydować się na karnisze pojedyncze. Zwykle, jeśli mamy jedną parę karniszy decydujemy się wyłącznie na powieszenie firan – zasłony mogłyby dodatkowo zmniejszyć naszą małą przestrzeń. Jednak jeśli mamy taką możliwość możemy zamontować specjalną szynę do montowania firanek, a pojedynczy karnisz przeznaczyć do wieszania zasłon. Jeśli aranżacja naszego wnętrza stawia na przytulny i swojski klimat najlepiej będzie zaopatrzyć się w drewniany karnisz. Jeśli jednak stawiamy na nowoczesność obejrzyjmy karnisze metalowe pojedyncze w różnych ofertach sklepów. Możemy znaleźć te matowe, lub te polerowane na wysoki połysk. Końcówka karniszy może być prosta i nie rzucająca się w oczy, lub masywna i nowoczesna, przyciągająca wzrok. Na jasnej ścianie ciekawie kontrastować będzie czarny, prosty karnisz. Do niego dopasujmy też firany z ciekawym wzorem, lub w jasnym, pastelowym kolorze.

Pamiętajmy, że w obecnych czasach możemy przeszukiwać setki ofert bez wychodzenia z domu. Porównajmy ceny karniszy u różnych producentów, pamiętajmy jednak, by decydować się na produkty o odpowiedniej jakości. W szerokim wyborze na pewno znajdziemy coś, co będzie odpowiadać naszym wymaganiom, także tym finansowym.