Czym charakteryzuje się wiertarka udarowa?

Czym charakteryzuje się wiertarka udarowa?

Od zawsze istnieje przekonanie, że do czynności remontowych przyda się nam zwyczajna wiertarka, która jest prosta w obsłudze i tania. Niestety nie sprawdzi się ona w momencie kiedy będziemy musieli wiercić w stali lub uzyskać duży otwór w betonie. Wówczas przyda się nam wiertarka udarowa i wbrew opinii wielu fachowców nie tylko jest ona potrzebna kiedy zawodowo wykonujemy prace remontowe lub zajmujemy się majsterkowaniem.

Podstawowe informacje na temat wiertarki udarowej

wiertarki udarowePrzede wszystkim trzeba wspomnieć, że jest to rodzaj wiertarki, która wyróżnia się zastosowaniem mechanizmu udarowego. Siła, która wówczas powstaje pozwala na sprawne wywiercenie otworu w materiałach, które charakteryzują się dużą twardością. Zasilana jest ona przez prąd o napięciu 230 V, ale również możemy zakupić modele bezprzewodowe, które napędzane są akumulatorem. Do wiercenia używa się specjalnych wierteł. Są one wykonane z węglików spiekanych przez co cechują się swoją nadzwyczajną trwałością i odpornością na udary. Dzięki temu możemy takie wiertło wykorzystać wielokrotnie i mieć pewność, że się nie złamie podczas pracy. Wiertarki udarowe posiadają zazwyczaj dwa programy obrotów czyli wolny i szybki. Biegu wolnego używamy do zadań takich jak mieszanie zapraw, wkręcanie i wykręcanie wkrętów lub śrub oraz wiercenie dużych otworów w drewnie lub innym materiale. Biegu szybkiego zaleca się używać podczas wiercenia w stali, betonie lub w przypadku twardszego gatunku drewna. Zmiana programu powinna odbywać się wyłącznie wtedy gdy silnik jest wyłączony. Żeby czynność przebiegła sprawnie i precyzyjnie należy zadbać o prawidłową pozycję wiertarki podczas pracy.

Zakup tego elektronarzędzia jakim jest wiertarka udarowa zapewni nam posiadanie wielofunkcyjnego sprzętu do wiercenia w wielu różnych materiałach. Przy jej pomocy powiesimy obraz, lustro, a także zamontujemy wiszące szafki kuchenne lub półki na książki. Oprócz tego będziemy mogli przy jej pomocy mieszać zaprawy i farby, a nawet skuwać tynk. Szeroka oferta dodatkowych akcesoriów pozwoli nam skompletować niezastąpione narzędzie pracy.

Close Menu