Coś dla odmiany, czyli żaglówki na Mazurach

Coś dla odmiany, czyli żaglówki na Mazurach

Od lat z żoną spędzamy wakacje w ten sam sposób. Do tej pory nigdy nam to nie przeszkadzało – oboje kochamy żeglugę jeziorną, a Polska ma w tym względzie wiele do zaoferowania. Zawsze było tak, że przeglądaliśmy z wyprzedzeniem jachty do wynajęcia i rezerwowaliśmy interesujący nas model.

Na Mazurach oferują żaglówki i jachty motorowe

żaglówkiNigdy nie korzystałem z oferty czarter last minute. Pełno jest na Mazurach prywatnych armatorów. Oferują oni zarówno żaglówki Mazury, jak i jachty motorowe. Nie są to może drogie i duże jachty luksusowe, ale są wystarczająco duże, aby dawać poczucie bezpieczeństwa i komfort. Przyznam że przez lata można podziwiać te same krajobrazy i nie poczuć znużenia, jednak w końcu ono człowieka dopadnie. Dlatego w tym sezonie postanowiliśmy coś zmienić i zaplanowaliśmy wyjazd w góry. Nie byliśmy w górach od piętnastu lat i z niemałym zainteresowaniem czekałem na zbliżający się termin wakacji – przez tyle czasu Zakopane musiało się przecież zmienić! Nie spodziewaliśmy się jednak z żoną, że skala tych zmian będzie tak ogromna. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to naturalnie standard ośrodków. A ten znacznie się podniósł i szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby mocno odbiegał od tego co mamy dziś na Zachodzie. Podobnie zresztą, jeśli chodzi o lokale gastronomiczne, poustawiane jeden na drugim, a do tego jeszcze sieciowe fast foody.

To ostatnie akurat mi się nie podobało, ale cóż można poradzić? Urok gór za to na pewno się nie zmienił, nie narzucając sobie zbyt szybkiego tempa przemierzyliśmy najważniejsze szlaki i z zadowoleniem przyznaję, że zrobienie sobie tej odmiany od żeglugi po jeziorze było bardzo dobrym pomysłem.