Co to jest skrajnia drogi?

Co to jest skrajnia drogi?

Po drogach przemieszcza się coraz większa liczba pojazdów. Obecnie panuje trend, w którym dojazd do pracy jest realizowany z wykorzystaniem samochodu. Sprawia to, że na drogach pojawia się coraz większa liczba aut. W godzinach szczytu, szczególnie w miastach może powodować to zatory i zwiększenie czasu przejazdu do miejsca docelowego. Jest to również spore obciążenie dla infrastruktury.

Ograniczniki pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo kierujących

ogranicznik skrajni u21W związku z tym cyklicznie muszą być realizowane działania konserwacyjne oraz naprawcze, które mają zapewnić odpowiedni stan nawierzchni jezdni. Ma to zapewnić zwiększony poziom bezpieczeństwa dla kierujących. W miejscach prowadzenia prac często występują utrudnienia, które powinny być w odpowiedni sposób oznakowane. W tym celu często wykorzystywane są znaki pionowe oraz oznakowanie poziome. Oprócz tego stosowane są dodatkowe elementy takie jak na przykład ogranicznik skrajni u21, które pozwalają jeszcze lepiej poinformować kierowców o niebezpieczeństwie. Są one stosowane przede wszystkim do sygnalizacji zwężonego pasa ruchu czy zajętego, zaniżonego lub zawyżonego pobocza. Tablice te muszą być ustawiane tak, aby paski opadały w kierunku używanej części drogi. Ograniczniki skrajni są oklejane naprzemiennie pasami białymi oraz czerwonymi. Ma to na celu zwiększenie widoczności oraz dostrzegalności przez kierujących.

Niektóre z ograniczników mogą być dodatkowo wyposażone w lampy ostrzegawcze, które jeszcze bardziej zwiększają ich skuteczność. Warto dodać, że tego typu produkty muszą posiadać certyfikaty oraz atesty, które potwierdzają ich przydatność do wyżej opisanych zastosowań. Tylko w ten sposób może być zapewniona najwyższa jakość produkcji, która następnie przekłada się na wzrost bezpieczeństwa kierujących. Ograniczniki można zakupić w sklepach stacjonarnych oraz na zamówienie przez Internet.

Close Menu