Ciekawe dekoracje do pokoju

Ciekawe dekoracje do pokoju

Pojawienie się w rodzinie dziecka jest z pewnością przełomowym momentem, do którego przygotowują się przyszłe już na wiele miesięcy przed pojawieniem się malucha. Dotyczy to nie tylko kompletowania wyprawki, ale i urządzania pokoju dziecięcego.

Jakimi dekoracjami ozdabiać pokój malucha?

dekoracje do pokoju dziecięcegoWidok pokoju małego dziecka z pewnością rozczula niejednego rodzica. Przyszłe mamy z wielką dbałością urządzają jego wnętrze i pilnują, aby niczego w nim nie zabrakło. Oczywiście najważniejsze są podstawowe meble takie jak łóżeczko, przewijak, szafa i komoda na ubranka, ale bardzo ważną rolę odgrywają także odpowiednie dekoracje do pokoju dziecięcego. Mogą one być w formie zabawek, obrazów, lampek czy literek. Najprostszą formą dekoracji są kolorowe literki, cyferki czy obrazki z magnesem, które można przyczepić do ściany pomalowanej specjalną magnetyczną farbą. Maluchy mogą się nimi bawić i przyczepiać także na inne powierzchnie takie jak tablica, czy lodówka. Maluchy bardzo lubią zasypiać czy świetle, dlatego też wielu rodziców kupuje maluchom lampki nocne, które mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub z drewna. Ekologiczne zabawki i dekoracje są szczególnie modne w ostatnim czasie, dlatego znajdziemy ich bardzo duży wybór w wielu sklepach z artykułami dla dzieci. Ciekawą propozycją na dekorację pokoju malucha są kolorowe literki z drewna, z których można ułożyć dowolny napis na przykład nad łóżeczkiem dziecka. Nieraz się spotyka pokoje, w których na ścianie widnieje napis: Dorotka, Maciuś czy Antoś.

Sposobów na dekorowanie pokojów dzieci jest bardzo dużo i tylko od wyobraźni rodzica zależy jak on będzie wyglądał. Z pewnością dekoracje wcale nie muszą być drogie, ponieważ stanowią one dodatek i najczęściej nie zabierają wiele miejsca.