Centralizacja systemu gaszenia i połączenie butli kolektorem

Centralizacja systemu gaszenia i połączenie butli kolektorem

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego systemu gaszenia pożaru warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda budowa instalacji gaśniczej. Środkiem gazowym do gaszenia pożarów w takiej instalacji bardzo często jest gaz FM-200.

Urządzenia gaśnicze montowane na różnych kubaturach

gaszenie gazem fm 200Nie da się ukryć, że jest to gaz gaśniczy, który szczególnie przydaje się w trakcie gaszenia urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Wynika to z faktu, że gaz ten nie przewodzi prądu elektrycznego, więc w trakcie gaszenia pożaru nie dochodzi do żadnych zwarć i niszczenia drogich urządzeń, maszyn. Układy gaszenia są projektowane dla różnych obiektów – niezależnie od tego, jaka jest ich wielkość. Można zaprojektować układ gaśniczy dla małego pomieszczenia, ale równie dobrze można zaprojektować system dla dużego, rozległego układu, który będzie obejmował cały konkretny budynek. Właśnie dlatego gaszenie gazem fm 200 jest obecnie bardzo popularne. Ogromną zaletą takiego systemu gaśniczego jest to, że umożliwia on budowanie systemem modułowym. Chodzi o to, że nie trzeba budować całego orurowania, którym gaz będzie się przemieszczał. Wystarczy zainstalowanie konkretnych modułów, dzięki czemu można znacznie zaoszczędzić na pracy w trakcie montowania instalacji. Skoro nie potrzeba rur rozprowadzających gaz, to systemy modułowe montuje się na różnej wielkości kubaturach. Moduł może być zainstalowany na powierzchni od kilku do nawet kilkuset metrów sześciennych.

Większe kubatury instalacji dają też znacznie więcej możliwości w trakcie gaszenia pożaru. Dzięki nim można np. scentralizować cały system gaszenia. Butle łączy się za pomocą specjalnego kolektora. To sprawia, że powstaje jeden układ gaszenia pożaru, a koszty instalacji systemu obniżają się. Warto przemyśleć montaż takiego systemu przeciwpożarowego.

Close Menu