Bezpieczne czyszczenie powierzchni

Bezpieczne czyszczenie powierzchni

Z natury jesteśmy osobami lubiącymi czystość i dbającymi o higienę otoczenia. Staramy się systematycznie porządkować nasze otoczenie i odpowiednio dbać o czystość przedmiotów jakie posiadamy. Nie wszystkie z nich możemy wyczyścić tradycyjną metodą. Niektóre ze względu na swa strukturę wymagają szczególnych zabiegów konserwujących.

Nowoczesne metody czyszczenia trudno dostępnych powierzchni

mycie suchym lodemObecnie możemy korzystać z wielu rodzajów prania, czyszczenia czy konserwacji. Na rynku dostępna jest cała gama różnego rodzaju preparatów o odpowiadających nam właściwościach. Ale coraz częściej słyszymy o metodzie czyszczenia suchym lodem. Mycie suchym lodem doskonale sprawdza się przy materiałach wrażliwych na kontakt z woda oraz korozję. Jest bardzo pomocne w czyszczeniu powierzchni trudno dostępnych. Suchy lód ma to do siebie, że nie topnieje do postaci ciekłej lecz sublimuje do postaci gazowej. Dlatego po zakończeniu prac czyszczących pozostaje jedynie suchy brud, który bez problemu możemy usunąć szczotką. Metoda ta sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie możemy użyć wody lub piasku. Jest bardzo szybka i efektowna, nie pozostawia żadnych smug ani żadnego przykrego zapachu. Jest bezpieczna dla środowiska. Dzięki niej usuniemy trudne do wyczyszczenia ślady z tłuszczu, farby, resztki silikonu, kleju czy gumy. Stosując tą metodę możemy umyć elewację budynku, mur a nawet kostkę brukową. Zadowalający efekt uzyskamy w krótkim czasie i będzie się utrzymywał długo.

Suchy lód jest beztlenowy dzięki czemu hamuje rozwój grzybów czy pleśni na wyczyszczonych nim powierzchniach.. Nie posiada zapachu i jest nietoksyczny. Ale używać go mogą tylko osoby do tego odpowiednio przeszkolone. Cały proces czyszczenia również powinien odbywać się w odpowiednich warunkach. Koszt czyszczenia uzależniony jest od ilości zużytego lodu oraz sprężonego powietrza.